Патентний та юридичний сервіс "Дроздович та Син" DSpatent® since 1993
Захист та реєстрація
прав інтелектуальної власності

Новини

Конференція Палати патентних повірених Російської Федерації 2013

Тези доповіді "Практичні аспекти порушення прав інтелектуально власності в Україні"
Для ухилення від порушення прав на винахід в сучасній Україні досить слідувати Закону України "Про захист прав на винаходи і корисні моделі" і отримати "піратський" патент на корисну модель ідентичний винаходу.
Явочна система експертизи заявки на корисну модель дозволяє.
При цьому не варто соромитися звертатися з позовом до суду про визнання недійсним "піратського" патенту.
Необхідно брати до уваги юрисдикцію і суб'єктний склад сторін.
Як правили "піратська" корисна модель (з'явився термін "тролінг інтелектуальної власності") оскаржується за новизною.
Можна отримати патент на промисловий зразок на що завгодно - система експертизи "явочна". Експертизі підлягає сама заявка, а не об'єкт промислового зразка.
Зазначені вище обставини або умови не є оригінальними і не є показником недостатності українського законодавства. Аналогії мають місце бути і в Європі. Закон такий і є розумні, хто закон використовує.
Взагалі законодавство України щодо інтелектуальної власності самодостатнє і, на думку автора, вимагає не змін, а розвитку практики правозастосування, хоча Вищий господарський суд України досить повно (хоча і не завжди виважено) регулює преюдиціальними рішеннями і постановами процес і процедуру.
Товарний знак (торгова марка відповідно Цивільного кодексу України) як хіт продажів послуг з чомусь "реєстрації" утримує перше місце.
Найбільш поширене порушення прав власника - створення вебсайту з використанням товарного знака у вигляді доменного імені. Неприємно і вихід один - СУД, і до речі, при правильно складеному позові, цілком перспективно.
Всі права на сайт являються власністю © DSpatent®, 2003-2010.
Дизайн - ©J.K.®Design, 2009.,  Програмна розробка та пїдтримка – ©Iv Design, 2010