Новини |
Висновки про правозастосування прав на використання твору
За результатами судових розглядів судових спорів за участтю спеціалістів Дроздович та Син, можно дійти висновку про наступне правозастосування прав на використання твору, що передаються за авторським договором.
- Права вважаються невиключними, якщо у договорі не передбачено передачі виключних прав на використання твору.
- В абзаці п’ятому статті Закону України «Про авторське право та суміжні права» визначено, що виключне право – це майнове право особи, яка має щодо товару, виконання, постановки, передачі, організації мовлення, фонограми чи відеограми авторське право і (або) суміжні права, на використання цих об’єктів авторського права і (або) суміжних прав лише нею і на видачу лише цією особою дозволу чи заборону їх використання іншим особам у межах строку, встановленого Законом.
- Відповідно до ст. 8 Закону до об’єктів авторського права віднесено зокрема аудіовізуальні твори.
- Згідно з приписами ст.1 Закону до майнових прав автора (чи іншої особи, яка має авторське право) належать виключне право на використання твору та виключне право на дозвіл або заборону використання твору іншими особами.
- Відповідно до ч.1 ст. 15 Закону майнові права автора (чи іншої особи, яка має авторське право) можуть бути передані (відчужені) іншій особі згідно з положеннями статті 31 цього Закону, після чого ця особа стає суб’єктом авторського права.
- Відповідно до ч.2 ст. 15 Закону Виключне право на використання твору автором (чи іншою особою, яка має авторське право) дозволяє йому використовувати твір у будь-якій формі і будь-яким способом.
- Відповідно до ч.3 ст. 15 Закону виключне право автора (чи іншої особи, яка має авторське право) на дозвіл чи заборону використання твору іншими особами дає йому право дозволяти або забороняти, зокрема публічну демонстрацію і публічний показ.
- У ч. 1 ст.31 Закону визначено що автор (чи інша особа, яка має авторське право) може передати свої майнові права, зазначені у статті 15 цього Закону, будь-якій іншій особі повністю чи частково. Передача майнових прав автора (чи іншої особи, яка має авторське право) оформляється авторським договором.
- Майнові права, що передаються за авторським договором, мають бути у ньому визначені. Майнові права, не зазначені в авторському договорі як відчужувані, вважаються такими, що не передані.
- Згідно з ч. 1 ст. 32 Закону автору та іншій особі, яка має авторське право, належить виключне право надавати іншим особам дозвіл на використання твору будь-яким одним або всіма відомими способами на підставі авторського договору.
- Згідно з ч. 2 цієї статті передача права на використання твору іншим особам може здійснюватися на основі авторського договору про передачу виключного права на використання твору або на основі авторського договору про передачу невиключного права на використання твору.
- За авторським договором про передачу виключного права на використання твору автор (чи інша особа, яка має виключне авторське право) передає право використовувати твір певним способом і у встановлених межах тільки одній особі, якій ці права передаються, і надає цій особі право дозволяти або забороняти подібне використання твору іншим особам. При цьому за особою, яка передає виключне право на використання твору, залишається право на використання цього твору лише в частині прав, що не передаються (ч. 3 ст. 32 Закону)
- За авторським договором про передачу невиключного права на використання твору автор (чи інша особа, яка має авторське право) передає іншій особі право використовувати твір певним способом і у встановлених межах. При цьому за особою, яка передає невиключне право, зберігається право на використання твору і на передачу невиключного права на використання твору іншим особам. (ч. 4 ст. 32 Закону)
Всі права на сайт являються власністю © DSpatent®, 2003-2024.
Програмна підтримка © DSpatent ® 2024
Програмна підтримка © DSpatent ® 2024