Новини |
Україна планує підійти ближче до боротьби з інтернет- піратством
Заступник голови Державного департамента інтелектуальної власності України Валентин ЧЕБОТАРЬОВ під час засідання Українсько-Американської групи співпраці з питань забезпечення виконання законодавства у сфері інтелектуальної власності заявив про необхідність обєднання суб’єктів українського інтернет-ринку з метою створення т.з. "дорожньої карти" боротьби з піратством в мережі інтернет.
За думкою представника економічного відділу Посольства США в Україні Еріка ЗАЛЬЦМАНА інтернет-піратство становить собою досить значну проблему в світі, при цьому за його думкою, необхідність вирішення проблеми стосується кожної країни вже сьогодні. За словами пана Е.Зальцмана США впродовж 10 років відпрацьовують механізми боротьби з піратством у мережі інтернет, але як показує статистика, 2/3 користувачів інтернету не вважають за необхідне сплачувати кошти за використання творів авторського права, які розповсюджуються в глобальній мережі.
В Україні боротьба з піратством має дещо спотворене обличчя т.щ. під час вирішення питання виявлених порушень прав у мережі інтернет робляться неправильні висновки про те, хто такі інтернет-провайдери.
Так за словами представників правлінні Інтернет асоціації інтернет-провайдери - це лише технічна база, яка регулює сферу передачі даних, тоді як інформаційним наповненням займаються вже безпосередньо провайдери контенту. А саме у нього й знаходяться авторські права на ЗМІ, фільми, музику, сайти компаній тощо. Інтернет-провайдер не може контролювати, що відбувається в самій мережі інформаційного наповнення абонентів, а значить, не може й нести спільну відповідальність з провайдерами контенту, бо не відповідає за наповнення.
При цьому правління ІнАУ зауважує, що ця організація готова до спільного діалогу з правовласниками, а учасники асоціації готові і мають технічну можливість відключити абонента після попередження, якщо він порушуватиме чиєсь авторське право.